Polsko-Amerykańska konferencja szkoleniowa „Z niepełnosprawnością na co dzień”

I choć od czasu powołania PFRON zmieniło się wiele, to jednak wciąż jest zauważalny dystans pomiędzy światem osób pełnosprawnych a osobami z niepełnosprawnością.

Zadajmy sobie pytania: Czy akceptujemy niepełnosprawność? Jakie postawy mamy wobec osób z niepełnosprawnością? Czy boimy się kontaktu? Czy istnieje integracja pomiędzy pełnosprawną większością a osobami z niepełnosprawnością? Czytaj więcej o Polsko-Amerykańska konferencja szkoleniowa „Z niepełnosprawnością na co dzień”

Sieczna?

Moim zdaniem nie ma ulic ważnych i ważniejszych. Ważna jest zarówno ul. Sieczna jak i inne ulice np.: w Choszczówce, czy ul. Zyndrama z Maszkowic. Jeżeli wydano pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych, osiedli należało zabezpieczyć grunty pod budowę dróg. Czytaj więcej o Sieczna?

Przebieg gazociągu przez Kępę Tarchomińską

Jeżeli są warianty alternatywne dla przebiegu gazociągu przez Kępę Tarchomińską to należy o nie walczyć. I to właśnie w trosce o mieszkańców robi radny Piotr Cieszkowski wraz z całym Klubem Radnych naszego stowarzyszenia. Nie blokujmy takim przebiegiem gazociągu możliwości rozwoju oraz budowy placówek oświatowych. Mamy nadzieję, że zwycięży rozsądek. Czytaj więcej o Przebieg gazociągu przez Kępę Tarchomińską

Degradacja przyrodnicza Kanału Żerańskiego. Dlaczego Zarząd Dzielnicy w 2013 roku nie zareagował?

Projektowana przez Gaz-System (operator gazowego systemu przesyłowego w Polsce) trasa gazociągu o długości około 10 km wiedzie przez cenne przyrodniczo, turystycznie i krajobrazowo tereny w bezpośrednim sąsiedztwie Kanału Żerańskiego. Czytaj więcej o Degradacja przyrodnicza Kanału Żerańskiego. Dlaczego Zarząd Dzielnicy w 2013 roku nie zareagował?

Nadzieja umiera ostatnia

Doskonale zdaję sobie sprawę, że temat braku drogi nie jest poczytny czy chwytliwy, jest wręcz nudny. Nie ma utwardzonej drogi? I co z tego? Komu to przeszkadza? To normalne na Białołęce. Tu jest sporo kilometrów nieutwardzonych dróg. To już norma, podobnie jak urzędnicze NIE DA SIĘ. Niemniej jednak, jako zameldowana mieszkanka i płatnik m.st. Warszawy, […]

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress