Autyzm

Zdjęcie użytkownika Stowarzyszenie Razem dla Białołęki.

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które powoduje poważne trudności w postrzeganiu świata, uczeniu się, komunikacji i przede wszystkim w kontaktach społecznych. Spektrum autyzmu jest zjawiskiem złożonym i trudnym. Osoby z autyzmem zupełnie inaczej odbierają obrazy, dźwięki, inaczej czują niż osoby neurotypowe. 
NIE MA LEKARSTWA NA AUTYZM!
Są jednak liczne instytucje, które otaczają opieką rodzinę z autyzmem.
Między innymi poznacie ich 7 kwietnia podczas BEZPŁATNYCH KONSULTACJI SPECJALISTYCZNYCH W GALERII PÓŁNOCNEJ

Co się wydarzy w Galeria Północna w ramach społecznej kampanii autyzmu?

* 7 kwietnia
– od 10.00 do 12.00 spotkanie z cyklu „Tajemniczy Mózg” (zrobimy mini badanie QEEG sprawdzimy aktywność fal mózgowych, zapoznamy Was z EEG Biofeedback ) i mini trening koncentracji, uwagi, pamięci) – Neuron-Biofeedback Terapia i Rozwój Dzieci
– od 12.00 do 15.00 spotkacie się ze specjalistami z Fundacja Autismus – gdzie specjaliści udzielą informacji dot. pracy z dzieckiem z Autyzmem:
– krótka konsultacja wstępna
– porady w zakresie:
– komunikacji, mowy
– zachowań trudnych
– co po diagnozie itp.
– między 15.00 a 16.00 odwiedzi nas mistrz Polski i olimpijki Eryk Rodzik z podopiecznymi Akademia Taekwondo Jaguar – Pan Eryk i dzieci zademonstrują pokaz Taekwondo Olimpijskiego
– od 16.00 do 19.00 zaszczycą nas specjaliści Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Krasnal: psycholog, pedagog specjalny, terapeuta dzieci z CZR, z tymi specjalistami skonsultujecie swoją wątpliwości.
W tym czasie od 16.00 do 19.00 odbędą się także zabawy sensoryczne zStowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Krasnal 🙂
Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny! 🙂

Anna Dragan-Babraj inicjatorka kampanii społecznej promującej świadomość autyzmu i tolerancję osób niepełnosprawnych w północnej części Warszawy.
Finałem powyższych wydarzeń będzie konferencja „Oswoić Autyzm” 21 kwietnia w Białołęcki Ośrodek Kultury pod honorowym patronatem Rzecznik Praw Dziecka.
Ambasadorem jest Paweł Burczyk – znany i uwielbiany aktor teatralny i telewizyjny.

LINK DO WYDARZENIA NA FB: https://www.facebook.com/events/402436220198628/


Zdjęcie użytkownika Stowarzyszenie Razem dla Białołęki.

IV Bezpłatna Konferencja „Oswoić Autyzm” 

Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które powoduje poważne trudności w postrzeganiu świata, uczeniu się, komunikacji a przede wszystkim w kontaktach społecznych. Spektrum autyzmu jest zjawiskiem złożonym i trudnym. Osoby z autyzmem zupełnie inaczej odbierają obrazy, dźwięki, inaczej czują niż osoby neurotypowe. Niestety – NIE MA LEKARSTWA NA AUTYZM! Są jednak liczne instytucje, które pomagają w codziennym funkcjonowaniu i otaczają opieką rodzinę z autyzmem.

Organizowana już po raz czwarty konferencja szkoleniowa z inicjatywy Anna Dragan-Babraj ze Stowarzyszenie Razem dla Białołęki pod hasłem „Oswoić Autyzm”, odbędzie się w sobotę 21 kwietnia 2018 r. w Białołęcki Ośrodek Kultury na ul. Van Gogha 1 w Warszawie.
Projekt ten jest realizowany w ramach konkursu w Dzielnica Białołęka„Zrealizuj swój pomysł w BOK-u”.
Podczas konferencji dowiemy się m. in. nie tylko samym zaburzeniu – czym jest autyzm lecz jak niezależnie od wieku osoby z autyzmem szukać pomocy i gdzie. Uczestnikom konferencji będą towarzyszyć urocze i przyjazne wawerskie alpaki Ośrodek Koparka. Jak mówi inicjatorka wydarzenia Anna Dragan-Babraj „Docelową misją tegorocznej konferencji jest pomoc osobom z autyzmem z Klubokawiarnia Życie jest fajne prowadzonej przez prezes Ola Smereczyńska z Fundacja Ergo Sum. Pomóc można poprzez wpłaty darowizny na konto: FUNDACJA ERGO SUM: 20 1950 0001 2006 0572 7999 0002. Jak dodaje Anna Dragan-Babraj: „Poprzez wsparcie darowizną pomagamy utrzymać miejsce pracy osób z autyzmem. Realia rynku pracy dla osób zmagających się z autyzmem na co dzień nie są niestety optymistyczne. My w ten sposób pragniemy zachęcić Państwa do pomocy w utrzymaniu miejsc pracy.” Partnerem strategicznym, niezwykle zaangażowanym w działania prospołeczne IV konferencji „Oswoić Autyzm” jest Galeria Północna.

Ambasadorem tegorocznej konferencji ponownie został aktor Paweł Burczyk, znany i uwielbiany aktor teatralny i telewizyjny., a honorowy patronat po raz kolejny objął Rzecznik Praw Dzieci Marek Michalak. Udział w konferencji jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy. 
Szczegóły programu konferencji oraz informacje o naszych partnerach ujawnimy w kolejnych dniach.

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOK’u https://www.facebook.com/events/1702637189802719/

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ ZAKOŃCZONA