Poznaj Stowarzyszenie Razem dla Białołęki

Jesteśmy grupą otwartych i zaangażowanych ludzi. Od 9 lat pracujemy dla Mieszkańców i razem z Mieszkańcami, wspólnie zabiegając o rozwój naszej dzielnicy. Działamy społecznie i charytatywnie, organizujemy i wspieramy lokalne inicjatywy.

Łączymy działalność samorządową z inicjowaniem i współpracą w zakresie projektów lokalnych – ze szczególnym naciskiem na problematykę infrastrukturalną i komunikacyjną, oświatę, sport, ochronę środowiska, kulturę czy historię naszej dzielnicy. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Razem możemy więcej! Jeżeli chcesz wesprzeć nasze działania, przekaż 1,5% podatku na Stowarzyszenie Razem dla Białołęki – KRS: 0000601143 – dziękujemy 💚

Nasze stowarzyszenie powstało w 2015 r., a oficjalnie zostało zarejestrowane w lutym 2016 r. Skupia kilkudziesięciu członków, a cele, jakie sobie stawia, to między innymi: działalność charytatywna, edukacyjna, integracyjna, aktywność w dzielnicowej przestrzeni kulturalnej i samorządowej  oraz  w zakresie promowania sportu i zdrowego trybu życia. Realizowane projekty to między innymi: zbiórki charytatywne dla osób potrzebujących oraz dzieci z białołęckich Domów Dziecka, zbiórka na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Tarchomińskim, konferencje edukacyjne poruszające tematykę autyzmu, cukrzycy czy przemocy w szkołach, wszelkiego rodzaju imprezy plenerowe, pikniki, festyny.

Stowarzyszenie Razem dla Białołęki jest odpowiedzią na zapotrzebowanie Mieszkańców dzielnicy oraz poszczególnych grup społecznych. W swojej działalności skupiamy się na otwartości i poszanowaniu wzajemnych relacji. Chcemy wpływać na rozwój, poprawę jakości życia oraz wizerunek naszej dzielnicy, a także zaproponować szerokie spektrum działań, poczynając od współpracy z samorządem, przez wspieranie Mieszkańców, inicjowanie i współpracę w zakresie inicjatyw lokalnych, ze szczególnym naciskiem na problematykę infrastrukturalną i komunikacyjną, działalność promującą sport, kulturę i historię naszej dzielnicy. Chcemy, aby poprzez konsultacje społeczne oraz inne dostępne instrumenty Mieszkańcy mogli współdecydować, wyrażać opinie, a w konsekwencji osiągać zamierzone cele. 

Jesteśmy członkiem Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego i mamy swojego przedstawiciela w tym prezydium. Na tym forum organizacje takie jak nasza wymieniają się doświadczeniami i podejmują wspólne działania. To tutaj możemy nawiązywać współpracę  z innymi – angażując dzieci, młodzież i dorosłych.

Oferta stowarzyszenia jest bardzo bogata, urozmaicona i każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. To często przedstawienia, konkursy wiedzy czy konkursy sportowe. W ramach grup tematycznych organizowaliśmy zajęcia z koszykówki, baseball, wymianę książek. Organizowane były „Mikołajki dla najmłodszych” w salach zabaw, konkursy fotografii i rysunku, charytatywne rajdy rowerowe i wiele innych aktywności.

Istotnym elementem naszej działalności jest samorząd. Mamy własnych przedstawicieli w Radzie Dzielnicy Białołęka, którzy to tworzą Klub Radnych Razem dla Białołęki. Radni z tego klubu stanowią bardzo aktywną grupę, która jest często inicjatorem wielu bardzo potrzebnych dla Mieszkańców zmian. Nasz klub jest alternatywą dla partii politycznych, a w Radzie Dzielnicy chcemy jak najlepiej reprezentować interesy Mieszkańców. Prowadzimy wiele działań w zakresie komunikacji, oświaty czy inwestycji. 

Podejmujemy uchwały i stanowiska, które przyczyniają się do tego, aby Białołęka rozwijała się i była przyjazna Mieszkańcom. Na sesjach i w komisjach radni pracują nad szczegółowymi rozwiązaniami dla dzielnicy i jej społeczności. Nie boimy się odpowiedzialności, mamy własnego przedstawiciela w Zarządzie Dzielnicy i działamy razem, aby Białołęka była coraz bardziej przyjazna i by móc powiedzieć, że jest to moje miejsce na ziemi.

W zakresie ochrony środowiska oraz w celu zwrócenia uwagi na ten problem, członkowie stowarzyszenia organizują społeczne akcje sprzątania. Podejmują też kroki, aby zasygnalizować problem smogu w dzielnicy i podjąć odpowiednie kroki, by poprawić jakość powietrza. Podczas organizowanych przez nas pikników ekologicznych, uczymy jak dbać o przyrodę, a w ciągu trzech edycji posadziliśmy tysiące drzew.

Jesteśmy grupą ludzi z pasją, którzy działają bezinteresownie, poświęcając prywatny czas dla innych. Śmiało można powiedzieć, że mamy ogromny wpływ na kształtowanie naszej dzielnicy w wielu aspektach.