Polsko-Amerykańska konferencja szkoleniowa „Z niepełnosprawnością na co dzień”

I choć od czasu powołania PFRON zmieniło się wiele, to jednak wciąż jest zauważalny dystans pomiędzy światem osób pełnosprawnych a osobami z niepełnosprawnością.

Zadajmy sobie pytania: Czy akceptujemy niepełnosprawność? Jakie postawy mamy wobec osób z niepełnosprawnością? Czy boimy się kontaktu? Czy istnieje integracja pomiędzy pełnosprawną większością a osobami z niepełnosprawnością?

Pani prof. Antonina Ostrowska z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN w wywiadzie w programie Misja Integracja mówi, że: „Integracja dokonuje się, ale nie we wszystkich wymiarach. Znacznie lepiej oceniamy politykę państwa w stosunku do osób z niepełnosprawnością, jesteśmy świadomi ich problemów. Lepiej rozumiemy bariery, jakie stoją przed osobami z niepełnosprawnością, ale to niekoniecznie się przekłada na indywidualne kontakty z nimi.” (Źródło: Program TV Misja Integracja z dnia 30.07.2015 roku).

W dniu 16 czerwca Społeczności Chrześcijańskiej Północ przy ulicy Elektronowej 10 odbędzie się konferencja szkoleniowa „Z niepełnosprawnością na co dzień”.

Konferencja adresowana jest zarówno do przedstawicieli różnych instytucji i firm, których klientami i pracownikami mogą być osoby z niepełnosprawnością, jak również do osób prywatnych.

Celem konferencji jest przybliżenie i zaznajomienie z niepełnosprawnością, przełamywanie barier społecznych i emocjonalnych, z którymi możemy spotkać się na co dzień.

W czasie konferencji usłyszymy o wyzwaniach na jakie w codziennym funkcjonowaniu mogą napotkać osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Dowiemy się również jak zachować się w codziennych kontaktach z osobą niepełnosprawną, by nie popełniać gaf i jak przyjść ze skuteczną, i właściwą pomocą. Dodatkowo poznamy też podstawy języka migowego.

Wraz z Mariolą Zarębą, Prezesem Stowarzyszenia Joni i Przyjaciele Polska mam zaszczyt zaprosić Pastwa na to spotkanie.

Gośćmi konferencji będą wolontariusze z Joni i Friends z USA, Pavllina Suchankowa (Wiceprezeska Fundacji Aktywacja), Przemysław Wrzeszcz (laureat dwóch ogólnopolskich przeglądów twórczości młodzieży sprawnej inaczej, organizowanych pod hasłem „Start w przyszłość”).

Zgłoszenia prosimy dokonywać do 10 czerwca drogą elektroniczną, za pomocą formularza na stronie www.schpolnoc.pl.

Dziękujemy sponsorom i partnerom za wsparcie konferencji: Pracowni Artystycznej & Studio Projektowe DRU, Fundacji Aktywacja, Misji VIP, GastroMisji, Drukarni Mikrograf, Cukierni Sweet-Home, Firmie Selgros, Białołęckiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Społeczności Chrześcijańska Północ i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Ewa Gajewska
Radna Dzielnicy Białołęka
Stowarzyszenie Razem dla Białołęki
bialoleka.egajewska@gmail.com

Post Author: Redaktor