• Tramwaj na Zieloną Białołękę

    Tramwaj na Zieloną Białołękę

    Spółka Tramwaje Warszawskie ogłosiła 7 marca 2024 r. postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pozyskaniem decyzji umożliwiających rozpoczęcie i realizację robót budowlanych. 19 sierpnia 2024 r. Tramwaje Warszawskie zakończyły ocenę ofert otrzymanych w przetargu na zaprojektowanie trasy tramwajowej na wschodnią część Białołęki. Podpisanie umowy z firmą Voessing Polska sp. z o.o. na nową trasę…

    CZYTAJ DALEJ

  • Cmentarz ewangelicki przy ul. Kępa Tarchomińska

    Cmentarz ewangelicki przy ul. Kępa Tarchomińska

    Cmentarz ewangelicki dawnych osadników niemieckich z XIX wieku położony przy ul. Kępa Tarchomińska 6. To teren zamkniętego osiedla mieszkaniowego, tuż przy samym wale wiślanym. Nekropolia została ujęta w gminnej ewidencji zabytków. Jest ważnym elementem dziedzictwa kulturowego i historycznego Białołęki i świadectwem po dawnych osadnikach niemieckich tzw. olędrach. Olędrzy bardzo dobrze opanowali technikę osuszania terenów, karczowania,…

    CZYTAJ DALEJ

  • Cmentarz ewangelicki przy ul. Szamocin

    Cmentarz ewangelicki przy ul. Szamocin

    Dawny cmentarz ewangelicki przy ul. Szamocin funkcjonujący na przełomie XVIII/XIX w., był miejscem pochówku ludności związanej z osadnictwem niemieckim i olęderskim, która zamieszkiwała dawną wieś Szamocin. Obiekt został wpisany do gminnej ewidencji zabytków zarządzeniem Prezydenta m. st. Warszawy nr 896/2019 z 28 maja 2019 r. Poniżej karta cmentarza z 1994 r. i stan obiektu w…

    CZYTAJ DALEJ

  • Cmentarz ewangelicki przy ul. Kamykowej

    Cmentarz ewangelicki przy ul. Kamykowej

    Cmentarz ewangelicki przy ul. Kamykowej (MSI: Brzeziny) trafił do rejestru zabytków. Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków podjął decyzję o wpisie do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego dawnego cmentarza ewangelickiego przy ul. Kamykowej, który stanowi trwały ślad wielowiekowej obecności na tym terenie, niegdyś bardzo licznej społeczności wyznania ewangelickiego. Decyzji nadany został rygor natychmiastowej wykonalności. Wpisana do rejestru…

    CZYTAJ DALEJ

  • Prace nad strategią rozwoju i planem ogólnym Warszawy

    Prace nad strategią rozwoju i planem ogólnym Warszawy

    Po wakacjach, 4 września, w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się spotkanie informacyjne dla wszystkich osób zainteresowanych pracami nad strategią i planem ogólnym. Od tego dnia do końca września będzie można wypełniać ankietę na temat priorytetów rozwojowych dla Warszawy oraz zgłaszać formalne wnioski do planu ogólnego, o których mowa w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.…

    CZYTAJ DALEJ

Dołącz do nas

Archiwum