Zawrotka autobusowa na Kępie Tarchomińskiej

Wydłużenie trasy autobusu linii  211 na Kępę Tarchomińską ciągnie się od kilkunastu lat. W 2014 roku zostało zebranych ponad  700 podpisów mieszkańców i wraz pismem przewodnim złożone do Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

W odpowiedzi otrzymaliśmy  informację,że ZTM widzi możliwość uruchomienia  autobusu na Kępę Tarchomińską lecz musi zostać zrobiony nowy tonaż na przepuście w ulicy Przyrzecze nad Kanałem Henrykowskim, zrobiona nawierzchnia oraz chodnik w ulicy Przyrzecze oraz zawrotką dla autobusu, – w tej sprawie została złożona stosowna  interpelacja nr 512. W 2015 roku został wykonany nowy przepust a w kolejnym roku nowa nawierzchnia wraz z chodnikiem i dwoma miejscami pod przystanki autobusowe przy ul. Przyrzecze. W międzyczasie udało się uzyskać zgodę właściciela prywatnej działki 9/5 z obrębu 4-01-27 na której zostałaby zrobiona zawrotka, lecz problemem było jej utwardzenie. 

W tym miejscu należy dodać, że można było wykorzystać kostkę brukową rozebraną z części ulicy Aluzyjnej – niestety, została ona umową przekazana firmie,która wymieniała nawierzchnię na części tej ulicy. W lutym tego roku po spotkaniu z v-ce Burmistrzem  w sprawie utwardzenia  działki pod zawrotkę autobusową zostało wystosowane pismo do Zarządu Transportu Miejskiego i miejmy nadzieję, że już w tym roku mieszkańcy  będą mogli korzystać z jakże wyczekiwanego kilkanaście lat autobusu.

Piotr Cieszkowski i Patryk Król

Foto: ZTM

Post Author: Redaktor