Wniosek do projektu budżetu dla dzielnicy Białołęka na rok 2018

Na ostatniej sesji Rady Dzielnicy Białołęka przedstawiono Stanowisko Radnych Klubu Razem dla Białołęki w sprawie projektu załącznika dzielnicowego do projektu uchwały budżetowej m.st. Warszawy na 2018 r. w części dotyczącej dzielnicy Białołęka.

Klub Radnych Razem dla Białołęki po analizie załącznika dzielnicowego do projektu uchwały budżetowej m.st. Warszawy na 2018 r. w części dotyczącej dzielnicy Białołęka wyraża swoją dezaprobatę wobec planowanych wydatków bieżących oraz majątkowych, jak również w stosunku do prognozowanych dochodów dzielnicy Białołęka.

Nierealne zadysponowanie środków na wymienione w stanowisku inwestycje, nie tylko na rok 2018, ale i 2019 sprawia, że w planie wydatków majątkowych dzielnicy nie ma ujętych innych niezbędnych inwestycji, jak np. budowy szkół średnich na Białołęce, kolejnej szkoły podstawowej, np. w rejonie ul. Lewandów, dzięki którym być może w perspektywie 3-4 najbliższych lat w końcu udałoby się opanować problem nauki w szkołach od wczesnych godzin porannych (np. 7:10), do późnych godzin popołudniowych (18:00). Nie zauważyliśmy także w planie wydatków majątkowych inwestycji średnionakładowych w zakresie rozbudowy istniejącej już bazy placówek edukacji. Mamy na myśli wdrożenie pakiet inwestycyjny dla białołęckiej oświaty poprzez możliwość rozbudowy:

W proponowanym budżecie dzielnicy Białołęka nie uwzględniono również długo oczekiwanych przez mieszkańców, a wielokrotnie obiecanych inwestycji, takich jak:
a) dokończenie przebudowy ul. Topolowej (na odc. ul. Pasłęcka – ul. H. Ordonówny), na co mieszkańcy oczekują od przynajmniej 12 lat.
b) budowa ciągu pieszo-rowerowego po północnej stronie ul. H. Ordonówny (odc.: ul. Strumykowa – ul. Strumykowa), oczekiwanego przez mieszkańców od 7 lat.

Zachęcamy do zapoznania się ze stanowiskiem Klubu Razem dla Białołęki,