Zarzecze – będą badania zanieczyszczenia gruntu i wód podziemnych

Rada Dzielnicy Białołęka 12 lipca 2017 r. przyjęła stanowisko w sprawie w sprawie ochrony środowiska przy ul. Zarzecze <treść stanowiska>

Nasze działania doprowadziły do tego, że będą kontrole straży miejskiej, badania gruntu i wody – Zarzecze pod lupą WIOŚ.Wreszcie postęp w sprawie w sprawie ochrony środowiska w rejonie Portu Żerańskiego (ul. Zarzecze). Rada Dzielnicy na wniosek naszego klubu przyjęła stanowisko w w sprawie ochrony środowiska przy ul. Zarzecze.

„- Jako Klub Razem dla Białołęki zwróciliśmy uwagę na potrzebę wykonania badań zanieczyszczenia gruntu i wód podziemnych na działkach zlokalizowanych przy ul. Zarzecze na których prowadzona jest działalność dot. przetwarzania odpadów. Ogromnie cieszy fakt, że nasze obawy zostały zauważone przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie i niebawem zostaną pobrane próbki w celu dokonana analizy laboratoryjnej. Wynik badań odpowie na wiele pytań mieszkańców, jak również pomoże określić skalę problemu w zakresie wpływu tej działalności na środowisko naturalne – mówi radna Mariola Olszewska​ i dodaje, że szkoda, iż pomimo zaproszeń przedstawicieli Biura Ochrony Środowiska na posiedzenie komisji, by podyskutować o trudnym dla dzielnicy temacie nikt się nie pojawił.”

Czekamy zatem z niecierpliwością na wyniki badań i na bieżąco będziemy dalej zajmować się tematem ul. Zarzecze.

link do artykuły na portalu iBialoleka.pl – kliknij tutaj.

Stanowisko to mogło być już uchwalone prawie 1,5 miesiąca temu, gdyby nie przerwa w obradach Rady spowodowana przez radnych Platformy Obywatelskiej 31 maja br. Jako radni Razem dla Białołęki indywidualnie działaliśmy w tej sprawie i poniżej efekty:

Na wniosek Klubu Radnych Razem dla Białołęki z 20 kwietnia 2017 r. zostaną wykonane badania zanieczyszczenia gruntów i wód podziemnych na działkach przy ul. Zarzecze w Warszawie

 


Na posiedzenie Komisji i Ochrony Środowiska jak również na sesję Rady Dzielnicy Białołęka byli zapraszani przedstawiciele Biura Ochrony Środowiska. Niestety zignorowano temat i przestawiono następującą odpowiedź:

Ciekawostką jest fakt, że na pismo w sprawie okolic ul. Zarzecze z 20 kwietnia 2017 r, które adresowaliśmy do Prezydent m.st. Warszawy, władze miasta do dziś nie odpowiedziały, a minęły już prawie 3 miesiące.

Post Author: Redaktor