Park przy Botewa szansą na rewitalizację przestrzeni publicznej na Tarchominie.

Białołęka nie ma szczęścia do przestrzeni publicznych, miejsc które chętnie odwiedzaliby mieszkańcy naszej dzielnicy. Chęć przywrócenia części zaniedbanych dziś terenów u zbiegu ulicy Botewa i Myśliborskiej przyświecała mi w ubiegłym roku kiedy to zgłosiłem swój autorski projekt do Budżetu Partycypacyjnego:

Park przy Botewa. https://www.app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/12461.

Mając na celu jak najmniejszą ingerencję w istniejącą zieleń zaproponowałem utworzenie parku w stylu angielskim. Ciągi piesze, kilka latarni, ławeczki – miało to sprawić, że opuszczony i nieco zapomniany teren miał szansę stać się ulubionym miejscem spacerów i odpoczynku nie tylko okolicznych mieszkańców. W głosowaniu mieszkańców projekt uzyskał poparcie 1030 mieszkańców i tylko kilkunastu głosów zabrakło aby projekt został wybrany do realizacji. Biorąc pod uwagę tak duże poparcie dla mojej idei również w tym roku – zgodnie zresztą z wcześniejszymi moimi deklaracjami – zgłosiłem ponownie projekt utworzenia Parku przy Botewa. Mam nadzieję, że mieszkańcy dostaną szansę i w tym roku na to aby zgodnie z ich oczekiwaniami mogli partycypować w kształtowaniu swojego otoczenia w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Bo przecież jak dobrze wiemy ten budżet ma zachęcić mieszkańców do współdecydowania m.in. o tym jakie inwestycje mają powstać i gdzie. 

Link do projektu Park przy Botewa z tegorocznej edycji na stronie Budżetu Partycypacyjnego:   https://www.app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/14814

Jan Mackiewicz

pomysłodawca projektu „Park przy Botewa

 

Poniżej przedstawiam linki do informacji prasowych na temat mojego projektu utworzenia Parku przy Botewa zarówno z tego, jak i ubiegłego roku:

https://ibialoleka.pl/artykul/park-angielski-przy-botewa/387975

http://tustolica.pl/park-angielski-przy-botewa-nowy-pomysl-dla-tarchomina_75414

https://ibialoleka.pl/artykul/to-moze-byc-klimatyczne/194611

Na Białołęce powstanie park w stylu angielskim?

Poniżej galeria zdjęć z terenu, na którym przewidywane jest utworzenie parku:

 

Post Author: admin