Druga konferencja szkoleniowa Z cukrzycą na Ty, nie daj się!

Zapraszamy do przeczytania artykułu podsumowującego naszą konferencję, który ukazał się w ogólnopolskim magazynie Szugarfrik.

Bardzo dziękujemy Szugarfrik za patronat medialny.

Jedna z uczestniczek konferencji tak podsumowała naszą konferencję: „W dniu 18.11.2017  uczestniczyłam w konferencji poświęconej walce z cukrzycą. Prelegenci przybliżyli problem cukrzycy w szkołach, domach. Najbardziej jednak spodobał mi się wykład Pani Marty, która dotknęła również  tematu trudnego nastolatka i rozmowy z nim w okresie dojrzewania. Równie ciekawe prezentacje były pań Kamili  i Urszuli – obie panie opowiadały o trudnościach żywieniowych w szkole oraz o problematyce sugestii płynącej z tv do naszych dzieci. Jako rodzic nastolatka dostrzegam jak trudno  wychować we współczesnym świecie swoje dziecko na mądrego człowieka, ukierunkowując na wartościowe żywienie i zdrowy tryb życia. Telewizja, prasa atakuje kolorowymi reklamami przedstawiającymi postaci z filmów, mając na celu popyt swoich produktów. Panie mówiły bardzo interesująco, wzbudzając moje zainteresowanie problematyką i dając do myślenia. Musimy w końcu jako rodzice dostrzec ten problem i zacząć z naszymi pociechami rozmawiać.”

Mamy nadzieję, że dzięki tematom, które były poruszane, uczestnicy będą mogli wcielać w swoich domach zdrowy tryb życia a tym samym cieszyć się długim zdrowym życiem.

Pragnę wyrazić głębokie podziękowania: Pani Alicji Szewczyk oraz Pani Kamili Szarejko za wsparcie merytoryczne w przygotowaniu konferencji; Paniom z PFED – Polska Federacja Edukacji w Diabetologii, dzięki którym po raz kolejny był możliwy pomiar cukru; wszystkim zaangażowanym osobom ze Stowarzyszenia Razem dla Białołęki.

Ewa Gajewska
Koordynatorka konferencji
Radna Dzielnicy Białołęka
Stowarzyszenie Razem dla Białołęki

Post Author: Redaktor