Zaproszenie :)

Prekursorami lokalnej – białołęckiej kampanii społecznej lecz o zasięgu ogólnopolskim uświadamiającej problematykę AUTYZMU od 2015 roku jest Anna Dragan-Babraj i Piotr Babraj.

W tym roku, 22.04.17 będzie po raz trzeci możliwość posłuchania edukacyjnych wykładów o autyzmie, poznania propozycji terapii (neuroterapia badania mózgu QEEG i EEG Biofeedback Neuron-Biofeedback Terapia i Rozwój Dzieci, terapia indywidualna ProAutism oraz Includo Assistive and Rehabilitation Technology) i pracy z autystami a także możliwość poznania autystów osobiście.

Z uwagi na liczne zainteresowanie wydarzeniem konferencji naukowo-szkoleniowej zapisy są już zamknięte, lecz mimo to w dniu konferencji w godzinach od 10 do 12 na terenie Białołęcki Ośrodek Kultury będzie możliwość poznania niezwykłych zwierzątek jakimi są terapeutyczne ALPAKI. Serdecznie zapraszamy wszystkich (szkoły, przedszkola i osoby indywidualne) – zabierzcie dzieci koniecznie! – to jedyna okazja by poznać te piękne i mądre zwierzęta na Białołęce 🙂

Ta niezwykła okazja jest dzięki zaprzyjaźnionemu Ośrodek Koparka – który przyjedzie do nas z Wawra! 🙂

ALPAKI jak podaje wikipedia to południowoamerykański, trawożerny ssak parzystokopytny z rodziny wielbłądowatych. Zwierzę udomowione, hodowane dla wełny i mięsa, przypomina nieco lamę, ale jest od niej mniejsza i z budowy ciała bardziej podobna do owcy.

Dlaczego te wspaniałe zwierzątka będą naszymi gośćmi? Alpaki mają bardzo łagodny charakter, przez co nadają się do pracy z dziećmi z autyzmem, ADHD i z porażeniem mózgowym.


Post Author: Redaktor