III Konferencja „OSWOIĆ AUTYZM” – GENEZA I POMOC RODZINIE Z AUTYZMEM”

Stowarzyszenie Razem dla Białołęki oraz Białołęcki Ośrodek Kultury zapraszają na realizowaną w ramach konkursu „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u” „III Konferencję „OSWOIĆ AUTYZM” – GENEZA I POMOC RODZINIE Z AUTYZMEM”. Koordynatorką i pomysłodawczynią konferencji, która odbędzie się 22 kwietnia w Warszawie w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Van Gogha 1 jest członkini naszego stowarzyszenia ANNA DRAGAN-BABRAJ.

Szanowni Państwo wszystkie dostępnie miejsca zostały zarezerwowane. Dziękujemy za zgłoszenia.

 

Ubiegłoroczna edycja konferencji spotkała się z dużym zainteresowaniem i tym samym pokazała jak ważne jest uświadamianie środowiska lokalnego w temacie spektrum autyzmu jako niepełnosprawności. Tym samym pragniemy podzielić się wiadomością, że tym roku także został przyznany honorowy patronat Rzecznik Praw Dziecka pana Marka Michalaka oraz honorowy patronat Dzielnica Białołęka, Burmistrz Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy.

Honorowym ambasadorem konferencji jest uznany w świecie teatralnym i filmowym aktor Paweł Burczyk.

W tegorocznej edycji wykładów podczas konferencji „Geneza i Pomoc Rodzinie z Autyzmem i Niepełnosprawnością Sprzężoną” poświęconych tematyce autyzmu spotkamy się z uznanymi przedstawicielami:Fundacja Savant, Fundacja KOOCHAM, Fundacja Vivere Aude, Przedszkole „Wiatr w żagle” Centrum Rozwoju Biofeedback i Proautism i Neuron-Biofeedback Terapia i Rozwój Dzieci. Gośćmi specjalnymi będzie Fundacja Ergo Sum i przedstawiciele autystyczni – pracownicy Klubokawiarni Życie jest Fajne. Tym samym pragniemy zaprosić zainteresowanych poznaniem tematu spektrum Autyzmu. Tegoroczna konferencja to jest przekrój informacji – o rodzinie, o terapiach, o wsparciu dla dzieci i o dorosłości osób niepełnosprawnych – reasumuje koordynator i pomysłodawczyni ANNA DRAGAN-BABRAJ.

Konferencja o autyzmie jest strategią działań w  skali akcji społecznej i ma na celu  spektakularne budowanie wśród ludzi świadomości czym jest AUTYZM. Dążymy do tego, by tolerancja wobec niepełnosprawności rosła oraz, by osoby z zaburzeniami rozwojowymi, intelektualnymi i fizycznymi spotykały się z otwartością i zrozumieniem w swoich próbach integracji w środowisku. Krótko o Autyzmie: 1 osoba na 100 rodzi się ze spektrum Autyzmu. Osoby z autyzmem inaczej odbierają bodźce z otoczenia, ich zmysły funkcjonują inaczej. Takie osoby mają trudności z komunikowaniem się i relacjami społecznymi Autyzm to zaburzenie rozwojowe, w którym ważną rolę odgrywa funkcjonowanie mózgu.

Wsparcie organizacyjne powstanie konferencji zapewniają partnerzy: Woda Kryształ, Neuron-Biofeedback Terapia i Rozwój Dzieci (Białołęka), Avon, Matka Polka Piernicząca, Kwiaciarnia GerdenAna, Fotografia Mariusz Kubiak, Ośrodek Polanika i studio graficzne Tene Design.

Partnerem muzycznym naszej konferencji jest GORGO Music, agencja artystyczna znana ze współpracy m.in z artystami jak: Sound’N’Grace, Tabb, Mrozu, Sylwia Grzeszczak, Piotr Rubik, Rafał Brzozowski, Iwona Węgrowska, Fell, Maria Sadowska, Katarzyna Groniec.

Naszymi partnerami – patronatami medialnymi jest: Radio Hobby, portal Internetowa Białołęka i Polski Autyzm.

Projekt konferencji jest realizowany w ramach współpracy z Białołęckim Ośrodkiem Kultury z ramienia konkursu „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u”

Post Author: Redaktor