Plan miejscowy dla Anecina Południowego cz. I [UWAGI]

Do 15 stycznia 2024 r. można składać uwagi do projektu planu miejscowego dla obszaru Anecina Południowego – część I. Zachęcamy do skorzystania z opracowanej listy uwag.

1) Przeznaczenie całości działek nr 23 i 38 z obrębu 40319 na zieleń, aby chronić jego wysoką wartość przyrodniczą, w tym m.in. dęby szypułkowe oraz siedliska zwierząt, w tym dzięciołów czy jeży. Oczekiwaniem lokalnej społeczności jest pozostawienie tam terenu zieleni, zamiast zaproponowanego usługowego, który dodatkowo zwiększy ruch samochodowy.

2) Przeznaczenie całości istniejącego obszaru leśnego (las Anecin wraz z wydmą) na zieleń, aby chronić jego wysoką wartość przyrodniczą i siedliska zwierząt, a także wysoką wartość krajobrazową. Jest to również teren o istotnej funkcji społecznej z perspektywy całej Dzielnicy Białołęka, której współczynnik terenów zieleni na Mieszkańca jest kilkukrotnie niższy niż średnia dla Warszawy.

3) Ochrona istniejącego charakteru zabudowy w rejonie wschodnim planu poprzez ustanowienie przeznaczenia na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, z dopuszczeniem usług nieuciążliwych. Zgodnie z opisaną przez BAiPP obecną strukturą, rejon wschodni terenu objętego planem w całości zabudowany, i dominuje zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, dlatego taki jej charakter powinien zostać zapisany w planie miejscowym.

4) Działka nr 38 z obrębu 4-03-19 (ul. Pomorska/Bramka): należy zmienić przeznaczenie z B5.UP na zieleń. Jest to ostatni teren zieleni, który pozostał w środku Anecina. Teren można zagospodarować w przyszłości jako eko użytek. Na działce nr 38 zamieszkują jeże, wiewiórki, dzięcioły zielone, ropuchy zielone oraz wiele innych gatunków.

5) Ul. Kalendarzowa (8KD-D): należy pozostawić ulicę w dotychczasowym przebiegu. Nowy (proponowany w planie) przebieg 8KD-D będzie przychodził przy samych domach, co spowoduje zwiększenie hałasu. Na działce nr 28 z obrębu 4-03-20 znajduje się oczko wodne, które powstało kilkanaście lat temu.

6) Ul. Pomorska (2KD-L): należy pozostawić ulicę Pomorską w dotychczasowej szerokości na odcinku Maluchów-Majolikowa oraz obniżyć jej klasę z lokalnej na dojazdową. Poszerzenie ulicy Pomorskiej na ww. odcinku spowoduje wycinkę drzew oraz zniszczenie wydm, które są po obu stronach na odcinku Maluchów-Majolikowa.

7) Działka nr 18/2 z obrębu 4-03-20: należy zmienić przeznaczenie z usług na działkę budowlaną. Wystarczy, że usługi są w pierwszej linii zabudowy ulicy Modlińskiej. Powstanie na działce 18/2 usług spowoduje zwiększenie hałasu wewnątrz osiedla domów jednorodzinnych.

8) Teren B.12.U(MN) przy ul. Modlińskiej: należy wyznaczyć szerokość ul. Modlińskiej zgodnie z jej szerokością na wysokości budynku Modlińska 257. Proponowany kształt ul. Modlińskiej spowoduje, iż Mieszkańcy od numeru 257 do 249 nie będą mogli nic wybudować na pozostałej części swoich działek.

Zobacz tekst i rysunek projektu planu:

Tekst projektu planu miejscowego

Rysunek projektu planu miejscowego

Jak złożyć uwagi?

  • mailowo na adres sekretariat.BAiPP@um.warszawa.pl
  • drogą pocztową na adres Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Al. Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa;
  • osobiście w kancelarii głównej m.st. Warszawy, kancelarii Biura Architektury i Planowania Przestrzennego lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Dzielnicy;
  • za pośrednictwem umieszczonego w ePUAP formularza ogólnego lub formularza samej uwagi do projektu planu, który jest zamieszczony powyżej.