Mobilna pracownia komputerowa

Mobilna pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej nr 356 dzięki grantowi w programie PSE “WzMOCnij swoje otoczenie”

Projekt Stowarzyszenia Razem dla Białołęki otrzymał grant w ramach III edycji programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dofinansowanie w wysokości 40 000 zł zostało przeznaczone na zakup laptopów do pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego na warszawskiej Białołęce. Środki na realizację projektu pochodzą od organizatora programu – Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Grant od PSE został w całości przeznaczony na zakup 11 laptopów oraz akcesoriów komputerowych do nowej pracowni szkolnej. Zakupiony sprzęt posiada najnowszy system operacyjny z możliwością aktualizacji oraz 3 letnią gwarancję producenta.

– Nowa pracownia odciąży istniejącą salę komputerową i ułatwi dostęp do komputerów uczniom z największej szkoły podstawowej w kraju, gdzie w bieżącym roku uczy się blisko 1700 dzieci. Zakupiony sprzęt umożliwi organizację zajęć z informatyki w nowej filii szkoły, a w okresie nauki zdalnej będzie mógł być wypożyczany potrzebującym uczniom np.: z rodzin wielodzietnych. Jestem bardzo wdzięczna za tę inicjatywę, za pamięć o naszych potrzebach, które z racji liczebności szkoły stale rosną. Szczególnie dziękuję rodzicowi, Panu Sebastianowi Gutowi, który był inicjatorem całej akcji i bezpośrednio przyczynił się do wsparcia naszej placówki i pozyskania dla uczniów nowych komputerów – mówi Angelika Zacheja, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 356 w Warszawie.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” ma na celu wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego
i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach, w których Polskie Sieci Elektroenergetyczne realizują projekty inwestycyjne oraz eksploatacyjne.
Na terenie gminy Warszawa-Białołęka realizowany jest projekt budowy stacji 220/110kV Praga (Żerań). W ramach inwestycji powstaną dwie 4-kilometrowe, podziemne linie kablowe, które wyprowadzą energię elektryczną z EC Żerań, włączając ją do istniejącej napowietrznej sieci wysokich napięć linii przesyłowej Miłosna – Mory.

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl