V Zbiórka na ratowanie zabytkowych nekropolii na Cmentarzu Tarchomińskim.

Za nami pierwszy dzień Zbiórka na ratowanie zabytkowych nekropolii na Cmentarzu Tarchomińskim., która odbędzie się na przełomie października i listopada w dniach 27.10 (przed kościołami) oraz od 31.10 do 02.11 (przy bramach wejściowych na cmentarz).

Już po raz piąty, a więc można powiedzieć że jubileuszowo wolontariusze Stowarzyszenie Razem dla Białołęki, Fundacja AVE, uczniowie białołęckich szkół oraz mieszkańcy Białołęki staną ramię w ramię aby wspólnie zbierać fundusze na ratowanie tego co na naszym cmentarzu najcenniejsze. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wspólnie zebraliśmy rekordowe 22 020,91zł !!!

Chcielibyśmy aby środki zebrane podczas tegorocznej kwesty pozwoliły nam na wykonanie pełnego programu konserwatorskiego kwatery Olędrów, a także w miarę możliwości objęcie programem konserwatorskim również kolejnych nagrobków.
Serdecznie Państwu dziękujemy za okazane w minionych latach wsparcie i polecamy się pamięci również w tym roku – za nami m.in. długo oczekiwany powrót Krychy. Na pewno znacie Państwo historię tej kobiety, a jeżeli jeszcze nie, to serdecznie zapraszamy na wieczorne spacery historyczne po tarchomińskiej nekropolii, które będą doskonałą okazją do poznania jej historii oraz tajemnic.

Oto program spacerów:
1, 2 XI g. 19.30 – spacer historyczny po cmentarzu tarchomińskim zakończony przejazdem zabytkowym ikarusem przegubowym do kościoła św. Jakuba i nawiedzeniem odrestaurowanej krypty Ignacego Ossolińskiego, prowadzi: Bartłomiej Włodkowski (czas trwania ok. 2,5 h). Udział bezpłatny.

3 XI g. 14.30 – wycieczka zabytkowym ogórkiem z gawędą historyczną Bartka Włodkowskiego po olęderskich cmentarzach Białołęki (Kępa Tarchomińska, Szamocin, Ruskowy Bród, Kamykowowa). Czas trwania: 2,5 -3 h, udział bezpłatny, zapisy na fundacjaave.pl.

Na wszystkie wyprawy zbiórka przy bramie Cmentarza Tarchomińskiego na rogu ulic Mehoffera i Majolikowej

Nie pozostaje nam nic innego jak jeszcze raz podziękować za okazane dotychczas serce i zaprosić do wsparcia naszych działań.

Poniżej fotorelacja z pierwszego dnia zbiórki.