Oswoić Autyzm

Lada dzień ukaże się plakat zapowiadający wydarzenia poprzedzające konferencję 21 kwietnia „Oswoić Autyzm” organizowaną po raz czwarty przez Stowarzyszenie Razem dla Białołęki we współpracy z Białołęcki Ośrodek Kultury w ramach konkursu „Zrealizuj swój pomysł z BOK-iem”.

Partnerem strategicznym tegorocznej konferencji 21 kwietnia, której ambasadorem jest znany aktor teatralny i filmowy Paweł Burczyk jest: Galeria Północna i już 10 marca oraz 7 kwietnia zapraszamy w imieniu Białołęcki Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Razem dla Białołęki, Galeria Północna na BEZPŁATNE spotkanie z wiedzą o autyzmie.

Co się odbędzie w Galeria Północna w ramach społecznej kampanii autyzmu?
* 10 marca
– od 10.00 do 19.00 prezentacja instalacji sensorycznej CUBE z Fundacja SYNAPSIS (poznacie świat autystów zmysłami jak u autystów, będziecie mogli wejść do specjalnej kabiny);
– od 10.00 do 19.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu „Tajemniczy Mózg” (zrobimy mini badanie QEEG czyli sprawdzimy aktywność fal mózgowych na sprzęcie medycznym, zapoznamy Was z EEG Biofeedback i zrobimy mini trening koncentracji, uwagi, pamięci) – Neuron-Biofeedback Terapia i Rozwój Dzieci.

* 7 kwietnia
– od 10.00 do 12.00 spotkanie z cyklu „Tajemniczy Mózg” (zrobimy mini badanie QEEG sprawdzimy aktywność fal mózgowych, zapoznamy Was z EEG Biofeedback ) i mini trening koncentracji, uwagi, pamięci) – Neuron-Biofeedback Terapia i Rozwój Dzieci.
– od 12.00 do 15.00 spotkacie się ze specjalistami z Fundacja Autismus – gdzie specjaliści udzielą informacji dot. pracy z dzieckiem z Autyzmem:
– krótka konsultacja wstępna;
– porady w zakresie:
– komunikacji, mowy;
– zachowań trudnych;
– co po diagnozie itp.
– między 15.00 a 16.00 odwiedzi nas Eryk Rodzik Sports Eryk Rodzik – instruktor Taekwondo Olimpijskiego, członek reprezentacji Polski w Taekwondo Olimpijskim. W swojej sportowej karierze zdobył łącznie:
– 10 tytułów Mistrza Polski
– 2 brązowe medale mistrzostw Europy
– 5 miejsce na Uniwersjadzie (igrzyska dla studentów, Korea 2015)
oraz reprezentował Polskę na Mistrzostwa Świata oraz na Igrzyskach Europejskich

Eryk wraz białołęcką Akademia Taekwondo Jaguar zademonstruje Taekwendo i może jeszcze coś
– od 16.00 do 19.00 zaszczycą nas specjaliści Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych Krasnal: psycholog, pedagog specjalny, terapeuta dzieci z CZR, z tymi specjalistami skonsultujecie swoją wątpliwości.

Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!
Anna Dragan-Babraj inicjatorka kampanii społecznej promującej świadomość autyzmu i tolerancję osób niepełnosprawnych w północnej części Warszawy.
 

Post Author: Redaktor