PETYCJA – poprawa układu drogowego w rejonie Galerii Północnej

Galeria Północna to inwestycja na którą czekała cała Białołęka. Z uwagi na poważny problem infrastruktury drogowej usytuowany wokół Galerii Północnej idąc za głosem mieszkańców Anna Dragan-Babraj i Wojciech Tumasz (ekspert od infrastruktury drogowej) Stowarzyszenie Razem dla Białołęki stworzyli petycję, w której zwracają się do władz Dzielnica Białołęka, Galeria Północna, Zarząd Dróg Miejskich Warszawa o podjęcie działań mających cel poprawy infrastruktury drogowej w związku z wybudowaną Galerią Północną: link do petycji.

Zależy nam zwłaszcza na:

1. Utworzeniu dodatkowego pasa ruchu do skrętu w prawo z ul. Myśliborskiej w ulicę Światowida

2. Poszerzeniu ul. Światowida na krótkim odcinku pomiędzy ul. Myśliborską, a ul. Trakt Nadwiślański do 2 pasów ruchu w każdym kierunku.

3. Budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Światowida z ul. Milenijną – ewentualne światła nie rozwiążą problemu zakorkowania obu ulic, a jedynie przyczynią się do wzrostu zakorkowania ul. Modlińskiej w wyniku przewidywanej wzrostu zakorkowania ul. Modlińskiej w wyniku przewidywanej niedrożności ul. Światowida za skrętem w lewo z ul.Modlińskiej w ul. Światowida.

Jako dzielnica jesteśmy drugą po Wawrze największą dzielnicą z bardzo wysokim przyrostem ludności, w naszej ocenie infrastruktura drogowa została pominięta w szerszym spektrum, dlatego ponawiamy nasze działania w kierunku poprawy wyżej opisanego problemu.

Więcej w materiale:wio.waw.pl

Foto: wio.waw.pl

Post Author: Redaktor