„Nie ma śmieci- są surowce”

Dzisiaj w ramach kolejnej edycji akcji Sprzątania świata prowadzonej przez Fundację Nasza Ziemia Stowarzyszenie Razem dla Białołęki we współpracy z Urzędem Dzielnicy Białołęka zorganizowało zbiórki śmieci na terenie zielonym u zbiegu ulic Odkrytej i Grzymalitów oraz przy nasypie kolejowym i wiadukcie na wschodniej Białołęce.

Do akcji przyłączyła się spora grupa sąsiadów zamieszkujących okoliczne osiedla, którzy codziennie spacerują i odpoczywają w zaciszu lasku rosnącego między blokami, a którzy nie chcą przejść obojętnie obok tego faktu, że ten teren jest sukcesywnie i dość intensywnie zaśmiecany.

Cieszy nas także to, że w dzisiejszym zadaniu uczestniczyły także dzieci, które przybyły wraz ze swoimi opiekunami. Wiemy jak ważne jest edukowanie młodego pokolenia by dbało o otaczającą nas przyrodę. Nic lepszego nie ma jak wzór dany przez rodziców.

Akcja trwała od godziny 9.00 i już o 11.00 teren został wysprzątany. Dość sprawnie uporaliśmy się z założonym planem. A wszystko dzięki współpracy ponad 30 osób. Urząd Dzielnicy Białołęka też włączył się zaopatrując nas w rękawiczki i worki.

Zebraliśmy pokaźną ilość nie śmieci, a surowców – cytując tegoroczne hasło Sprzątania świata. Na koniec każde z dzieci uczestniczące w wydarzeniu otrzymały małe upominki, by ten dzień zapamiętały jako udany.

Po południu spotkaliśmy się by wspólnie odpocząć po przeprowadzonej akcji w Chacie Trapera, gdzie każdy mógł się posilić się pieczoną kiełbaską i posiedzieć przy ognisku.

W rozmowach z mieszkańcami tych terenów zwrócono uwagę na potrzebę uporządkowania terenu nad samą Wisłą w obrębie Natury 2000, dlatego Stowarzyszenie Razem dla Białołęki już planuje kolejną akcję sprzątania. Szczegóły już wkrótce.

Post Author: Redaktor