Rozpoczyna się budowa parku przy Botewa

Dziś została podpisana umowa na realizację parku na Tarchominie, w kwartale ulic: Botewa, Myśliborskiej, Ćmielowskiej i Światowida, który ma zostać zrealizowany jeszcze w tym roku.

Autorem projektu parku jest pracownia RS Architektura Krajobrazu Dorota Rudawa. Koncepcja tej pracowni wygrała konkurs architektoniczny na zagospodarowanie terenu. O tym, jak park zostanie urządzony, zdecydowali mieszkańcy podczas konsultacji społecznych. 

Park będzie podzielony na funkcjonalne części:

  • Od strony ulicy Myśliborskiej zaplanowano wielofunkcyjną strefę obejmującą polanę oraz strefę rekreacyjną dla dzieci. Powstanie tu miejsce do wspinaczki po kłodach i pniach i część do budowania szałasów. Całość zostanie uzupełniona o umeblowanie wypoczynkowe – ustawione zostaną ławki parkowe. 
  • Od strony ul. Światowida powstanie wielofunkcyjny pawilon parkowy z przeznaczeniem na kawiarnię i część wystawienniczą. Przeszklony budynek w kształcie elipsy będzie miał elewację z drewnianych lameli. 
  • Niecka od strony ul. Botewa przekształci się w parkowy staw, nad którym zaplanowano kładki dla pieszych. 
  • Wokół całego terenu parku przewidziano nasadzenie krzewów izolujących jego wnętrze od uciążliwości związanych z ruchem kołowym. 
  • Parkowe alejki zostaną wykonane z nawierzchni przepuszczalnych – mineralnych lub ewentualnie, kruszywa łączonego żywicą. Część ciągów będzie miała nawierzchnię drewnianą, antypoślizgową. 

fot. Dzielnica Białołęka / RS Architektura Krajobrazu Dorota Rudawa