Tak dla tramwaju wzdłuż ul. Modlińskiej

Tramwaj wzdłuż ul. Modlińskiej to jedna z tych inwestycji, na którą od wielu lat czekają mieszkańcy dlatego też oczekujemy jak najszybszego przygotowania i realizacji inwestycji tramwaju wzdłuż ul. Modlińskiej na odc. od pętli Żerań FSO do Trasy Mostu Północnego.

Zachęcamy do podpisania petycji w tej sprawie.

Ze względu na dynamiczny rozwój południowej części Białołęki, a w szczególności osiedli na Żeraniu i Piekiełku położonych po obu stronach ulicy Modlińskiej, lawinowo rosną potrzeby komunikacyjne na tym obszarze. Realizacja do 2022 r. planowanej od wielu lat budowy linii tramwajowej wzdłuż ul. Modlińskiej (na odcinku od pętli Żerań FSO do Trasy Mostu Północnego) pozwoli na:

1) Efektywne skomunikowanie Żerania, Piekiełka, Tarchomina i południowej części Białołęki oraz odciążenie przepełnionej komunikacji autobusowej.

2) Stworzenie dla mieszkańców Tarchomina alternatywnej komunikacji szynowej m.in. z II linią metra.

3) Obsłużenie placówek edukacyjnych (zdolnych przyjąć ok. 2 tysiące dzieci) oraz kolejnych osiedli na terenie Żerania i Piekiełka, które docelowo mają objąć nawet 6 tysięcy mieszkań.

4) Zmniejszenie ruchu samochodowego na tym obszarze, co może się przełożyć na poprawienie jakości powietrza.

5) Uzupełnienie brakującego odcinka, który umożliwi powiązanie komunikacją szynową praskiej strony Warszawy.

6) Wykorzystanie istniejącej infrastruktury, m.in. wiaduktów nad Kanałem Żerańskim i linią kolejową przebudowanych kosztem ponad 111 milionów złotych.

Zachęcamy do odwiedzenia Tramwaj wzdłuż Modlińskiej

O naszej akcji mówią: ibialoleka.pl i TVP Warszawa

Post Author: Redaktor