CAM Ceramiczna laureatem konkursu Lider Dostępności 2024!

W Pałacu Prezydenckim odbyła się finałowa gala konkursu Lider Dostępności 2024, podczas której przyznano nagrody i wyróżnienia. Dyplomy oraz statuetki wręczyli laureatom Prezydent RP oraz Ewa Pawłowska – Prezes Fundacji Integracja i Tomasz Majda – Prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Celem Konkursu “Lider Dostępności” jest promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i wszystkich innych użytkowników mających specjalne potrzeby.

W kategorii: MAŁY OBIEKT UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ nagrodę główną zdobyło nasze Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Ceramicznej. Jak czytamy w uzasadnieniu “(…) twórcy tego miejsca nie zatrzymali się tylko na wymaganych elementach dostępności, ale poszli krok dalej, tworząc miejsce przyjazne i komfortowe dla swoich użytkowników. Centrum Aktywności Międzypokoleniowej to obiekt, w którym rozwiązania architektoniczne ściśle korespondują z funkcją, jaką ma on spełniać. W tę myśl wpisuje się również wprowadzenie do wnętrz kolorów, które nie przytłaczają, za to ożywiają wnętrze budynku, nadając mu ciepły, przyjazny charakter.”

Fot. Piotr Wiernikowski