Nasze stowarzyszenie tworzy grupa otwartych i aktywnych ludzi. Pracujemy dla Mieszkańców i razem z Mieszkańcami, razem zabiegając o rozwój naszej dzielnicy.
Budżet Obywatelski

Serdecznie zapraszamy do głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa od 15 do 30 czerwca 2022 r.
Poziom Dzielnicowy
1 – Nowe chodniki na Białołęce – Modlińska i Światowida
Budowa chodników przy ul Modlińskiej (w rejonie Morelowej) oraz ul. Światowida (odcinek Milenijna – Kościeszów).
3 – Bardziej zielona Białołęka – nowe krzewy i teren rekreacyjny dla mieszkańców dzielnicy
Wykonanie nowych nasadzeń krzewów w ilości dostosowanej do warunków terenowych przy ul. Krzyżówki oraz wykonanie niewielkiego skweru z placem zabaw przy ul. A. Fleminga – okolicy ratusza dzielnicy, która obecnie bardzo dynamicznie się rozwija i gdzie nowe place zabaw są niezbędne.
7 – Zmodernizujmy Park Henrykowski
Modernizacja Parku Henrykowskiego, która obejmie montaż dwóch urządzeń zabawowych trampolina ziemna i zestaw zabawowy, modernizację wybiegu dla psów, wymianę ławek i koszy na śmieci.
8 – Zielony i bezpieczny park przy Portowej
Projekt obejmuje oświetlenie, wykonanie ogrodzenia terenu parku, budowę alejek parkowych, nasadzenie drzew i krzewów, montaż ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery, instalację kamer.
16 – Miasteczko ruchu drogowego
Miasteczko RD to miniatura elementów drogowych z ulicami, skrzyżowaniem, rondem oraz znakami. Wszystko po to aby odwzorować rzeczywiste warunki ruchu drogowego. Dzięki zabawie w miasteczku, dzieci i młodzież w łatwy i bezpieczny sposób pozna podstawy bezpiecznego zachowania się na drodze a dyrektorzy szkół zyskali by miejsce do egzaminowania na KR.
17 – Nowe chodniki na Białołęce – Kasztanowa, Płochocińska i Myśliborska
Remont/budowa chodników we wskazanych lokalizacjach na Białołęce: budowa chodnika wzdłuż Kasztanowej, remont chodnika wzdłuż Płochocińskiej, remont chodnika wzdłuż Myśliborskiej.
18 – Filmowe spotkania w Kino Głębocka 66
Projekcja filmów poprzedzona fachową prelekcją i zakończona dyskusją, spotkania z twórcami filmowymi i aktorami, popularyzacja wartościowych zjawisk i treści filmowych to główne wyznaczniki projektu.
22 – Monitoring i oświetlenie parków i placów zabaw na Białołęce
Montaż lub/i modernizacja monitoringu i oświetlenia w parkach oraz na placach zabaw: Park Henrykowski, Park Magiczna, Bociani Zakątek, Truskawkowe Pole.
25 – Serce na nakrętki – razem dla Białołęki
Serce na nakrętki ma na celu, przy współpracy wszystkich mieszkańców, zebrać jak największą ilość nakrętek plastikowych i przekazać je osobom potrzebującym, w pierwszej kolejności osobom z Białołęki. Dysponentem zebranych nakrętek jest jednostka, na której terenie będzie zlokalizowany pojemnik na nakrętki. Projekt będzie uczył recyklingu w naszej dzielnicy. Na każdym sercu informacja: „Nakrętki – razem dla Białołęki”.
Pojekt i realizacja parku sportowo-rekreacyjnego z uwzględnieniem potrzeb dzieci i dorosłych niepełnosprawnych. Podstawowe elementy projektu: ścianka/głaz wspinaczkowy (z podziałem na strefy trudności), tyrolka, piaskownica, integracyjne modułowe urządzenie zabawowe dla dzieci z elementami sensorycznymi, elementy małej architektury: ławki z zadaszeniem, kosze, źródełko do uzupełnienia bidonu, monitoring, rewitalizacja podłoża.
Powiększenie Parku Picassa o tereny wzdłuż wału wiślanego (w stronę Mostu Północnego) poprzez jego naturalne zagospodarowanie: wytyczenie alejek z naturalną nawierzchnią w miejscu przedeptów, ustawienie koszy, ławek i stojaków na rowery
45 – Monitoring na białołęckich ulicach
Uzupełnienie sieci miejskiego monitoringu ulicznego o białołęckie punkty kamerowe. Monitoring pozwoli zmniejszyć akty wandalizmu, kradzieży samochodów, w miejscach, w których ostatnio notowano ich wzrost oraz zapobiegną innym przestępstwom.
46 – Modernizacja oświetlenia i montaż wiat autobusowych przy placówkach oświatowych na Białołęce
Wymiana oświetlenia na LED, montaż doświetlenia przejść dla pieszych i montaż wiat autobusowych przy placówkach oświatowych na Białołęce: Myśliborska, Juranda ze Spychowa, Zaułek, Leszczynowa, Podróżnicza.
48 – Wiata rowerowa dla szkoły marzeń SP356
Zakup i montaż wiaty rowerowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie przy ulicy Głębockiej 66. Wykonanie dodatkowego oznakowania poziomego na wjeździe i wyjeździe z terenu szkoły oraz na terenie parkingu. Zakup 2 zewnętrznych stołów do piłkarzyków i tenisa stołowego.
51 – Pętle autobusowe na Białołęce w kwiatach
Projekt zakłada zagospodarowanie terenu wokół pętli autobusowych/przystanków komunikacji miejskiej, poprzez nowe nasadzenia zieleni i/bądź przebudowę infrastruktury.
55 – Wygodna i bezpieczna infrastruktura pieszo-rowerowa nad Kanałem Żerańskim
Projekt zakłada wykonanie wygodnej, bezpiecznej i nie wykluczającej żadnej grupy użytkowników (osoby na wózkach, hulajnogach, rolkach…) infrastruktury stanowiącej logiczną kontynuację inwestycji jaka powstała po stronie Gminy Nieporęt. Dotyczy odcinka od granicy miasta do okolic mostu w ciągu ulicy Kobiałka.
54 – Dostępna Modlińska – budowa schodów na wał przy Kanale Żerańskim
Budowa schodów pomiędzy drogą techniczną ul. Modlińskiej i przystankiem Kanał Żerański 02, w miejscu wskazanym w przygotowanej przez Zarząd Zieleni koncepcji „Zielonych Ulic”.
56 – Ryneczki śniadaniowe na Białołęce
Organizacja ryneczków śniadaniowych na terenie parkingu przy szkole podstawowej nr 356/BOK przy Głębockiej 66.
61 – Jaśniej i bezpieczniej na ulicach Białołęki
Budowa oświetlenia ul. Białołęckiej i doświetlenie przejść dla pieszych na ulicach Białołęki: Ostródzka, Kobiałka, Fleminga, Portowa.
66 – Czystsza Białołęka – zadaszone kosze na śmieci i więcej koszy przy głównych ulicach Białołęki
Zakup koszy z pokrywami i ustawienie ich przy ulicach dzielnicowych wraz z ich opróżnianiem oraz ustawienie większej liczby koszy przy ulicach zarządzanych przez Zarząd Oczyszczania Miasta wraz z ich opróżnianiem.
67 – Poznaj las! Edukacyjny skwer leśny dla Białołęki
Realizacja edukacyjnego skweru leśnego i niewielkiego naturalnego placu zabaw w rejonie Lasu Henrykowskiego. Jest to popularne miejsce spacerów z dziećmi mieszkającymi w najbliższej okolicy i nie tylko. Sposób wykonania urządzeń zachęci najmłodszych nie tylko do zabawy na świeżym powietrzu, ale też zainteresuje ochroną przyrody i leśnictwem.
71 – Segregacja odpadów w białołęckich parkach, skwerach i placach zabaw
Projekt zakłada zakup i roczną obsługę 18 zestawów koszy zewnętrznych służących do segregacji odpadów w lokalizacjach: Park Magiczna, Bociani Zakątek, Truskawkowe Pole, Park Syrenki przy ul. Długorzecznej, park przy Brzezińskiej, Park Picassa, Park Henrykowski, plac zabaw przy ul. Portowej, skwer przy ul. Krzyżówki, Kupieckiej, Odkrytej, Książkowej, Strumykowej.
Poziom Ogólnomiejski
12 – Parki i place zabaw dla Warszawy [Białołęka, Praga Południe]
Utworzenie nowych terenów rekreacyjnych i modernizacja obecnych: Park na Brzezinach, plac zabaw – ul. Lemiesz, plac zabaw w Parku Magiczna, plac zabaw przy ul. Odkrytej, plac zabaw przy ul. Książkowej, remont dziewięciu placów zabaw (ul. Strumykowa, ul. Erazma z Zakroczymia, ul. Skierdowska, ul. Światowida, Park Henrykowski, Park przy ul. Ceramicznej, przedszkole nr 64 przy ul. Porajów 3, Szkoła Podstawowa nr 314 przy ul. Porajów 3, Szkoła Podstawowa nr 110 przy ul. Bohaterów, kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Olszynka Grochowska 8.
24 – Remont i rozbudowa skateparków w dzielnicach Białołęka, Mokotów, Targówek i Wola
Remont skateparku w Parku Magiczna wraz z pumptrackiem, remont skateparku przy metrze Wilanowska, rozbudowa skateparku przy ul. Łączącej, remont skateparku w Parku im. Edwarda Szymańskiego, remont skateparku przy ul. Suwalskiej 13, VIII Ogród Jordanowski.
43 – Zdrowa Warszawa – remonty boisk sportowych
Remonty boisk wielofunkcyjnych na Białołęce i Mokotowie.
71 – Rowerowa Warszawa – remonty dróg rowerowych
Projekt przewiduje remont chodników we wskazanych lokalizacjach na Białołęce i Pradze Południe.
76 – Nowa Zielona Północ – nowe lasy, parki i skwery dla Białołęki i Bielan
Projekt przewiduje urządzenie terenów zieleni w dzielnicach: Białołęka i Bielany.
95 – Zielone i bezpieczne dla ptaków wiaty przystankowe w Warszawie
Montaż 35 wiat przystankowych we wskazanych lokalizacjach oraz przeniesienie jednego przystanku wraz z montażem wiaty. Wiaty zostaną wyposażone w: podświetloną gablotę z rozkładami jazdy (energia z przyłącza lub paneli fotowoltaicznych), zielony dach (na dachach zostanie umieszczona roślinność); przeszklenia wiat zostaną odpowiednio oznakowane w celu ochrony ptaków przez ew. kolizjami.
98 – Chodniki dla Warszawy [Białołęka, Praga-Południe]
Projekt przewiduje remont chodników we wskazanych lokalizacjach na Białołęce i Pradze Południe.