Wigilijna Pomoc Sąsiedzka [22.11 – 30.11]

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To szczególny czas rodzinnych spotkań i wspólnego odpoczynku.
Jednak nie wszyscy mają takie szczęście. Obok nas są dzieci spędzające te wyjątkowe chwile w Domach Dziecka, osoby potrzebujące wsparcia. Chcielibyśmy, aby dzięki naszym przedsięwzięciu choć na chwilę pojawił się uśmiech na twarzach małych i dużych, aby radość zagościła w ich sercach.

Od 22 do 30 listopada na terenie Białołęki po raz kolejny będzie realizowany projekt charytatywny Wigilijna Pomoc Sąsiedzka. To kwesta zorganizowana przez Stowarzyszenie Razem dla Białołęki oraz Społeczność Chrześcijańską Północ, która odbywa się w wyznaczonych sklepach.

Zapraszamy do zaangażowania się w sąsiedzką pomoc: mieszkańcy – mieszkańcom.  Zakupione produkty przekażemy osobom potrzebującym z Białołęki.

Jak można włączyć się w akcję?
Każdy z nas może zaangażować się w tę sąsiedzką pomoc. Wystarczy w wyznaczocych sklepach, w trakcie zaplanowanych zbiórek, kupić choćby jeden produkt i włożyć go do oznakowanych koszy. Szczegółowa lista miejsc zbiórek będzie dostępna na stronie: www.fb.com/WigilijnaPomocSasiedzka

Jakie produkty możemy ofiarować?
Artykuły spożywcze o przedłużonej dacie ważności (konserwy, kakao, herbata, słodycze, kasze, mleko) i artykuły dla dzieci (mydło, oliwka, pasta, szczoteczka do zębów, pampersy, artykuły szkolne, gry i zabawki) oraz artykuły chemiczne i środki czystości. Zachęcamy również szkoły i przedszkola do włączenia się w tę akcję. Zainteresowane placówki prosimy o kontakt.
Liczymy na Państwa zrozumienie, empatię i hojne wsparcie. Razem zadbajmy by ten świąteczny czas był miły i niezapomniany przez każdego.

Z ramienia Stowarzyszenia Razem dla Białołęki projekt koordynują: Kinga Mazurek, Agnieszka Adamowicz, oraz Konrad Krajewski z ramienia Społeczności Chrześcijańskiej Północ.

Partnerem naszej akcji jest Smurfit Kappa. A patronatu medialnego udzielili nam: Gazeta Mieszkaniec i Informator Dzielnicy Białołęka. Za co serdecznie dziękujemy.