Wigilijna Pomoc Sąsiedzka

Wielkimi krokami zbliża się magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. To szczególny czas spotkań z rodziną. Nie wszyscy jednak mają takie szczęście. Obok nas są dzieci spędzające Święta w Domach Dziecka a także osoby samotne wymagające opieki. Chcielibyśmy, aby dzięki naszej inicjatywie choć na chwilę zagościł uśmiech na twarzach małych i dużych, i zrobiło się cieplej na sercu tym, którzy nie będą wśród najbliższych.

Od 14 listopada do 3 grudnia na terenie trzech dzielnic – Białołęki, Woli i Bemowo po raz kolejny rusza projekt charytatywny Wigilijna Pomoc Sąsiedzka. Kwesty będą odbywały się w wyznaczonych sklepach. Zbiórka organizowana jest przez Stowarzyszenie Razem dla Białołęki, a do wspólnej inicjatywy dołączyła się Fundacja Czynów Niezwykłych i Fundacja Chrześcijańska Nebo. Nasza Fundacja została w zeszłym roku zaproszona do udziału w Wigilijnej Pomocy Sąsiedzkiej, akcji organizowanej przez warszawskich samorządowców. Idea akcji od razu nam się spodobała, ponieważ idealnie wpisuje się w profil działalności naszej Fundacji. Czy może być coś cenniejszego niż przyniesienie uśmiechu na twarze osamotnionych starszych osób w święta Bożego Narodzenia?

Idea akcji jest bardzo dobra również z innego powodu. Uczula mieszkańców na problemy, które dotykają ich sąsiadów. Często nie zdajemy sobie sprawy, że w naszym otoczeniu żyją osoby potrzebujące pomocy.

Każdy z mieszkańców może zaangażować się w sąsiedzką pomoc. W wyznaczonych sklepach, w trakcie zaplanowanych zbiórek, wystarczy kupić choćby jeden produkt i włożyć go do oznakowanych koszy. Szczegółowa lista miejsc zbiórek będzie dostępna na stronie:www.fb.com/WigilijnaPomocSasiedzka.

Artykuły spożywcze o przedłużonej dacie ważności (konserwy, kakao, herbata, słodycze) i artykuły dla dzieci (mydło, oliwka, pasta, szczoteczka do zębów, pampersy) oraz artykuły chemiczne i środki czystości.

Zachęcamy również szkoły i przedszkola do włączenia się w tę akcję. Zainteresowane placówki prosimy o kontakt przez www.fb.com/WigilijnaPomocSasiedzka. Z ramienia Stowarzyszenia Razem dla Białołęki projekt koordynują: Agnieszka Adamowicz i Ewa Gajewska.

Agnieszka Adamowicz
Stowarzyszenie Razem dla Białołęki