Ponad 4 tony produktów dla potrzebujących z Białołęki

Przez 9 dni na terenie dzielnicy Białołęka odbywała się zbiórka pod hasłem Wigilijna Pomoc Sąsiedzka, której organizatorami było Stowarzyszenie Razem dla Białołęki oraz Społeczność Chrześcijańska Północ.

Jesteśmy zdumieni hojnością mieszkańców Białołęki, dziękując Państwu za każdy produkt, ciepłe słowa oraz zaufanie jakim zostaliśmy obdarzeni. Jesteśmy wdzięczni za życzliwość i otwartość pracowników sklepów, w których odbywały się zbiórki: Auchan, Biedronka, Carrefour, DH Tarchomin, Selgros i Stokrotka.

Charytatywny projekt Wigilijna Pomoc Sąsiedzka zakończył się kolejny raz sukcesem, gdyż zebraliśmy ponad 4 tony produktów. Jako pomocnicy Mikołaja, już 6 grudnia, udaliśmy się do trzech Domów Dziecka z Białołęki, by wręczyć każdemu dziecku indywidualny podarunek. Z części zebranych produktów zostały przygotowane paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej dzielnicy a pozostałą część produktów podzieliliśmy na trzy Domy Dziecka.

Jesteśmy ogromnie dumni z białołęckiej młodzieży, która coraz chętniej angażuje się w zbiórkę. Tegoroczna edycja połączyła 116 ochotników w różnym wieku (71 dzieci z SP 344 i SP 365), którzy łącznie zbierali blisko 600 godzin. Organizacją ze strony młodzieży zajęła się Pani Beata Krajewska, o której młodzież wypowiadała się bardzo ciepło i z ogromnym szacunkiem.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję za wsparcie naszej zbiórki poniższym podmiotom: Bar pod 6 – udostępnienie zaplecza magazynowego, Kołacz na Skarbka z Gór – przygotowanie kołaczy dla dzieci z domów dziecka, Panu Mirosławowi Bogusz – za wcielenie się w rolę Mikołaja, Przedszkole Smerf przy Odkrytej 41h – prowadzenie zbiórki w placówce, Panu Pawłowi Wnukowskiemu z Transport Paweł Wnukowski i Panu Krzysztofowi Nowak z Salonu Łazienek Decorus – transport produktów do domów dziecka oraz Smurfit Kappa – kartony na paczki.

Celem, który nam przyświecał to pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom, a przede wszystkim dzieciom z Domów Dziecka, ponieważ one najbardziej potrzebują naszej opieki i troski. A zobaczyć zaskoczenie i uśmiechy dzieci jak Mikołaj wręcza im prezenty to jest bezcenne.

Z ramienia Stowarzyszenia Razem dla Białołęki projekt koordynowali: Agnieszka Adamowicz, Ewa Gajewska, Anna Tkaczuk, Mateusz Senko oraz Konrad Krajewski z ramienia Społeczności Chrześcijańskiej Północ.
Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy.

Ewa Gajewska
Stowarzyszenie Razem dla Białołęki