Wigilijna Pomoc Sąsiedzka [23.11 – 2.12]

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To szczególny czas rodzinnych spotkań. Nie wszyscy jednak mają takie szczęście. Obok nas są dzieci spędzające te wyjątkowe chwile w Domach Dziecka, a także osoby potrzebujące wsparcia. Chcielibyśmy, aby dzięki naszym przedsięwzięciu choć na chwilę pojawił się uśmiech na twarzach małych i dużych, aby radość zagościła w ich sercach.

Od 23 listopada do 2 grudnia na terenie Białołęki po raz kolejny będzie realizowany projekt charytatywny Wigilijna Pomoc Sąsiedzka. To kwesta zorganizowana przez Stowarzyszenie Razem dla Białołęki oraz Społeczność Chrześcijańską Północ, która odbywa się w wyznaczonych sklepach.

Organizatorzy akcji zachęcają mieszkańców do zaangażowania się w sąsiedzką pomoc: mieszkańcy – mieszkańcom. Celem akcji jest przekazanie zakupionych produktów osobom potrzebującym z Białołęki. Zbiórka uczula również mieszkańców na problemy, które dotykają ich sąsiadów. Nie zdają oni sobie często sprawy, że pośród nich znajdują się osoby potrzebujące pomocy.

Jak można włączyć się w akcję? Każdy z nas może zaangażować się w tę sąsiedzką pomoc. Wystarczy w wyznaczonych sklepach, w trakcie zaplanowanych zbiórek, kupić choćby jeden produkt i włożyć go do oznakowanych koszy. Szczegółowa lista miejsc zbiórek będzie dostępna na stronie: www.fb.com/WigilijnaPomocSasiedzka

Jakie produkty możemy ofiarować? Artykuły spożywcze o przedłużonej dacie ważności (konserwy, kakao, herbata, słodycze, kasze, mleko) i artykuły dla dzieci (mydło, oliwka, pasta, szczoteczka do zębów, pampersy, artykuły szkolne, gry i zabawki) oraz artykuły chemiczne i środki czystości. Zachęcamy również szkoły i przedszkola do włączenia się w tę akcję. Zainteresowane placówki prosimy o kontakt przez www.fb.com/WigilijnaPomocSasiedzka. Liczymy na zrozumienie, empatię i hojne wsparcie ze strony mieszkańców. Zadbajmy wszyscy, aby ten świąteczny czas był miły i niezapomniany przez każdego.

Z ramienia Stowarzyszenia Razem dla Białołęki projekt koordynują: Agnieszka Adamowicz, Ewa Gajewska, Anna Tkaczuk, Mateusz Senko oraz Konrad Krajewski z ramienia Społeczności Chrześcijańskiej Północ.

Partnerem naszej akcji jest Smurfit Kappa. A patronatu medialnego udzielili nam: ibialoleka.pl, tustolica.pl oraz mieszkaniec. Za co serdecznie dziękujemy.

Anna Tkaczuk
Stowarzyszenie Razem dla Białołęki