Ponad 4 tony dla naszych sąsiadów z Białołęki

W dniach od 24/11 do 03/12 odbywała się zbiórka pod hasłem Wigilijna Pomoc Sąsiedzka, której organizatorami było Stowarzyszenie Razem dla Białołęki oraz Społeczność Chrześcijańska Północ.

Kolejny rok z rzędu mogliśmy liczyć na ogromną hojność oraz zaufanie ze strony klientów białołęckich sklepów i przychylność pracowników DH Tarchomin, Kaufland, Auchan, Biedronka i Simply Market. W trakcie zbiórki kosze napełniały się szybko artykułami spożywczymi, chemicznymi, środkami czystości, pieluchami, słodyczami, artykułami szkolnymi oraz zabawkami.

Charytatywny projekt Wigilijna Pomoc Sąsiedzka zakończył się ogromnym sukcesem, gdyż zebraliśmy około 4,4 ton w/w wymienionych produktów. Z zebranych produktów zostały zrobione paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin z Białołęki wskazanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej oraz zostały zrobione indywidualne paczki dla dzieci z białołęckich domów dziecka. Pozostałe artykuły zostały podzielone na trzy domy dziecka, które znajdują się na terenie naszej dzielnicy.

Akcja połączyła 70 ochotników w różnym wieku, którzy łącznie kwestowali ponad 300 godzin. Wśród wolontariuszy mieliśmy grupę 40 młodzieży z białołęckiej Szkoły Podstawowej nr 344 oraz skautki z Royal Rangers.

Cieszymy się ogromnie, że nasza akcja Wigilijna Pomoc Sąsiedzka z roku na rok spotyka się z coraz większym zainteresowaniem.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły naszą inicjatywę. Nie spodziewaliśmy się tak dużego wsparcia zarówno ze strony klientów sklepów jak i samych pracowników w/w placówek. Podziękowania należą się zarówno naszym darczyńcom, jak i tym, którzy zaangażowali się w zbiórkę. Specjalne podziękowania kierujemy do przedszkola Smerf, które włączyło się do zbiórki oraz firm, które wsparły naszą akcję: Bar pod 6 – zaplecze magazynowe, Smurfit Kappa – kartony na paczki, Beauty – użyczenie auta dostawczego oraz Salonowi kosmetycznemu I&I Spa – za organizację zbiórki w swoim salonie.

Celem, który nam przyświecał to pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom, a przede wszystkim dzieciom z domów dziecka, ponieważ one najbardziej potrzebują naszej opieki i troski.

Pełni optymizmu i wiary w dobre serca wszystkich ludzi liczymy na jeszcze większy sukces zbiórki w przyszłym roku. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy.

Koordynatorzy Agnieszka Adamowicz i Ewa Gajewska
Stowarzyszenie Razem dla Białołęki